Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
Novinky
10.12.2019
Spouštíme e-shop
Právě pro Vás spouštíme zbrusu nový e-shop s kvalitními italskými víny značky Salatin. Můžete si je koupit samozřejmě právě zde nebo nás navštívit v k... číst celé
11.11.2019
Zkratky DOC a DOCG
  Při zkoumání našeho e-shopu jste zajisté narazili na zkratky DOC a DOCG, které jsou zahrnuty v názvech námi nabízených vín a lámali si hlavu nad tím... číst celé
11.11.2019
OBCHODNÍ PODMÍNKY
obchodní společnosti Amico travel, s. r. o. se sídlem Žižkova tř. 282/39, 397 01 Písek identifikační číslo: 07 615 621   zapsané v obchodním rejstř... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Příběh vína
Hodnoty a filozofie

   "Jsme v zemi vína více než pět set let. 
Změnili jsme namáhavou práci a 
zkušenosti na příchutě a vůně schopné 
přinášet úsměv, emoce a vzpomínky. 
Jsme rodina Salatin a výroba vína je naše vášeň"

  Počátek z roku 1528 svědčí o dlouhodobé přítomnosti rodiny Salatin v této oblasti. Obchod s vínem byl založen roku 1947 bratry Cav. Antoniem a Ercolem, v oblasti, která byla zvláště oceněna, a to i aristokraty z Benátské republiky. Poháněni vášní pro pěstování vinné révy, dnes jejich vnuci pohání společnost přesahující 50 hektarů kopcového území, s vinicemi ve Valdobbiadene, Conegliano, Grave del Friuli a oblasti DOC Venezia.

  Díky své rozumné kombinaci moderních technologií a tradičních hodnot se společnost zaslouženě stala součástí tohoto dědictví. Sloučení zkušeností a účinnosti v ideálním mikroklima vedlo ke vzniku vín, která vyjadřují všechny typické vlastnosti odrůd této oblasti.

 

 

Vinařství

 

  Počátek z roku 1528 svědčí o dlouhodobé přítomnosti rodiny Salatin v této oblasti. Obchod s vínem byl založen roku 1947 bratry Cav. Antoniem a Ercolem, v oblasti, která byla zvláště oceněna, a to i aristokraty z Benátské republiky. Poháněni vášní pro pěstování vinné révy, dnes jejich vnuci pohání společnost přesahující 50 hektarů kopcového území, s vinicemi ve Valdobbiadene, Conegliano, Grave del Friuli a oblasti DOC Venezia. Díky své rozumné kombinaci moderních technologií a tradičních hodnot se společnost zaslouženě stala součástí tohoto dědictví. Sloučení zkušeností a účinnosti v ideálním mikroklima vedlo ke vzniku vín, která vyjadřují všechny typické vlastnosti odrůd této oblasti.

 

 

Oblast
   Vinařství o rozloze 50 hektarů se nachází v kopcovité oblasti, kde se věnují vinařství již od patnáctého století. Jedinečnost našeho postavení na východní hranici DOCG Conegliano Valdobbiadene nám umožňuje otevírat se do dalších enologických lokalit jako Grave del Friuli a oblast DOC Venezia. Podporujeme biologickou rozmanitost pomocí 21 hektarů autochtonních klonů, včetně 4 vzácných hektarů Verdiso a Boschera.   

 

Ekologická udržitelnost

   Naše starost o životní prostředí začíná pečlivým řízením vinice a kultivace. Striktně dodržujeme protokol sdílený s DOCG Conegliano Valdobbiadene za udržitelné zemědělství a respekt k této oblasti. Nainstalovali jsme 100 KW fotovoltaických panelů a ty mají roční výrobu, která se pohybuje mezi 100 000 až 120 000 KW, což uspoří životnímu prostředí přibližně 65 tun CO2. V blízké budoucnosti náš plán předpovídá regeneraci výlisků a stříhání výhonků produkují čistou energii pomocí biomasy.

 

 

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Dále k nahlédnutí

 

 

 

 

Photo by Matthieu Joannon on Unsplash

 

Kde nás najdete

Žižkova třída 282/39

Písek, 397 01 

Kontakty
Zákaznická podpora Amico víno
Zákaznická podpora Amico víno
(Po-Pá, 9-17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz